Na love za dokonalými poštovými schránkami

27.06.2022 23:15 Bez poštovej schránky ku vám netrafí poštárka ani poštový holub. Určite ste u niekoho videli aj také, u ktorých ste si povedali, že pristanú k bráne a domu konkrétneho majiteľa. Či už sú to klasické, štýlové alebo moderné. Akonáhle ich dokážete prispôsobiť vašej bráne, máte vyhraté. Častokrát sa stáva, že práve poštová schránka je posledný ... Príspevok Na love za dokonalými poštovými schránkami zobrazený najskôr Pisem.sk.

Drevený záhradný nábytok si zamilujete!

27.06.2022 23:15 S príchodom leta sa mnohí z nás budú snažiť tráviť viac času v záhradách. Relax v záhradnom nábytku je ideálny spôsob, ako si užiť slnko a horúce počasie. Či už si užívate pestovanie kvetov alebo radšej zdobíte záhradu rozprávkovými svetlami a vonkajšími vázami, je dôležité vytvoriť si záhradnú oázu, v ktorej sa budete cítiť dobre ... Príspevok Drevený záhradný nábytok si zamilujete! zobrazený najskôr Pisem.sk.

Najlepšie záhradné hojdačky pre váš vonkajší priestor

27.06.2022 23:15 S príchodom leta sa mnohí z nás budú snažiť tráviť viac času v záhradách, aby čo najlepšie využili slnko a horúce počasie. Nie je preto nič lepšie, ako si zaobstarať záhradnú hojdačku a vytvoriť si zábavný, pohodlný a nádherný priestor, v ktorom radi trávite čas. Či už chcete pestovať kvety alebo radšej zdobíte záhradu rozprávkovými svetlami a vonkajšími vázami, je dôležité vytvoriť si záhradnú oázu, v ktorej sa budete cítiť dobre a pohodlne. Záhradné hojdačky si zamilujete Pridanie nábytku je kľúčovým aspektom pre vytvorenie príjemnej záhrady, bez ohľadu na veľkosť vášho priestoru! Zatiaľ čo medzi tradične obľúbený nábytok patria najmä ratanové súpravy a stoly so slnečníkmi, keď objavíte záhradné hojdačky a ich čaro, nebudete sa ich chcieť vzdať. Pridanie hojdacieho kresla alebo hojdačky do vašej záhrady ponúka tiež skvelý spôsob, ako si vy a vaša rodina môžete oddýchnuť a odpočinúť pri pohári vína alebo šálke čaju. Väčšina z nich je vyrobená z dreva a kovu, no môžete ich vždy oživiť vankúšmi a prehozmi. Zmerajte si svoju záhradu aby ste vedeli, koľko miesta máte, a vyberte si jednu z možností – je to jednoduché! Ratanové hojdacie vajíčko Toto hojdacie kreslo je ideálne, keď potrebujete chvíľu osamote. Poskytne vám toľko potrebného času na relaxáciu, koľko len budete potrebovať. Má elegantný a štýlový ratanový rám, ktorý tomuto závesnému kreslu aj vašej záhrade dodá textúrový, no moderný vzhľad. Poťahy na vankúše sú praktické, a pri správnej starostlivosti vydržia celé roky. Klasická hojdačka Klasické kovové hojdačky poznáme už desaťročia. Ide o ideálne riešenie do rodinnej záhrady, pretože sa v ňom môžu usadiť až tri osoby. Táto hojdačka je dostupná v množstve štýlových, trendových farieb, väčšinou ju zoženiete za priaznivú cenu. Jej kovové zloženie ponúka industriálny, elegantný, no ľahko udržiavateľný vzhľad. Drevená hojdačka pre dvoch Toto drevené hojdacie kreslo bude vyzerať nadčasovo a štýlovo v každom záhradnom priestore. Vyznačuje sa dizajnom lavice, do ktorej sa zmestia dvaja ľudia a môžete ju pokojne vylepšiť štýlovými vankúšmi a prehozmi, ale ju nechať tak, ako je. Nakoľko je vyrobená z dreva, je rozhodne udržateľnejšou voľbou vhodnou pre každého, kto miluje prírodu. The post Najlepšie záhradné hojdačky pre váš vonkajší priestor first appeared on MILOTA.

Ako zariadiť multifunkčnú detskú izbu?

27.06.2022 23:15 Deti potrebujú vlastnú detskú izbu pre svoje hračky, oblečenie, ale rovnako sa touto cestou učia mať aj svoje vlastné súkromie. Čím sú deti staršie, tým viac času trávia práve vo svojej izbe, vďaka čomu aj potrebujú mať funkčný priestor okolo seba. Ako deťom zariadiť multifunkčnú a praktickú detskú izbu, kde budú vedieť plnohodnotne tráviť svoj voľný čas? Rozdeľte izbu na zóny s rôznymi funkciami Ak chcete zabezpečiť multifunkčnosť priestoru, mali by ste sa zamerať predovšetkým na správne rozdelenie priestoru. Môžete napríklad vytvoriť zónu na spanie, v ktorej bude posteľ, nočný stolík a lampa. V tejto časti by sa nemali nachádzať žiadne veci, ktoré budú dieťa rozptyľovať, aby si mohlo plnohodnotne oddýchnuť. Ďalšiu časť by mala tvoriť oblasť na oblečenie, ktorú môžete spojiť aj s priestorom pre ukladanie hračiek. Je vhodné keď všetko má presne určené svoje miesto, aby sa deti naučili organizovať priestor a rovnako si vedeli izbu využívať na viaceré účely. Hračky sú veľmi diskutabilnou sférou. Menšie hračky, ktoré je možné uskladniť rôznymi spôsobmi je ideálne mať v skladných,  uzatvárateľných boxoch. Väčšie hračky ako detská kuchynka, autá, či skladačky je potrebné umiestniť tak, aby nepôsobili v izbe rušivo. Pre školopovinné deti je potom potrebné zvoliť aj priestor na písanie a učenie sa v podobe školského stolíka. Takéto deti by už v izbe mali mať omnoho menej hračiek, aby to na ne pri učení nepôsobilo rušivo. V tomto prípade je zariadenie a správne rozvrhnutie priestoru ešte omnoho dôležitejšie. Stolík by tiež mal byť v blízkosti okna, aby bol dostatočne presvetlený. Zaveďte účinné pravidlá Ak chcete, aby bola detská izba multifunkčne využívaná, mali by ste zariadiť aj nejaké pravidlá. Napríklad je potrebné si pravidelne po sebe hračky upratať. Dôležité je zaviesť pravidlo, že večer pred spaním musí byť izba čistá, vďaka čomu sa bude vedieť vaše dieťa aj organizovane pripraviť na ďalší deň v škole či škôlke. Detská izba slúži pre deti na účel hrania sa, uskladňovania vecí, ale aj na trávenie voľného času, učenie sa, či spánok. Práve tento multifunkčný charakter si vyžaduje, aby sme sa nad umiestnením jednotlivých komponentov náležite zamysleli. Estetickú stránku zariaďovania je vhodné prekonzultovať aj priamo s vašimi najmenšími, aby sa v izbe cítili dobre a útulne. The post Ako zariadiť multifunkčnú detskú izbu? first appeared on MILOTA.

Zaujímavosti o internete

27.06.2022 23:15 Internet a teda aj internetové stránky sú dnes zdrojom množstva informácií a aj zábavy. Keď zháňame oblečenie, chceme sa niečo dozvedieť alebo sa len zabaviť ideme na internet. Viete ale koľko webových stránok je na internete? Koľko času tu strávia ľudia? Webové stránky Na internete nájdete niečo na pozretie vždy. Viac ako 2 miliardy webových stránok plných množstva obsahu. Z obrovského množstva ich je len cca 400 miliónov aktívnych. V súčasnosti pribudne každú hodinu viac ako 10 000 nových stránok. Či a ako dlho budú aktívne záleží od ich majiteľov. Aj keď nové stránky neustále pribúdajú, predpokladá sa, že rast aktívnych stránok takýmto tempom rásť nebude. Rozmýšľali ste už ale nad tým, prečo sú niektoré stránky populárne a iné upadnú do zabudnutia? Všetko záleží od správania užívateľov a majiteľa webovej stránky. Čo najviac odrádza užívateľov od návštevy webstránky? Dizajn webovej stránky Môcť prečítať si niečo pekné na webstránke je síce dobré, ale dôležitejší je dobrý prvý dojem, ktorý si návštevník vytvorí hneď v prvej sekunde až potom sa pustia do čítania. Ak má stránka dobrý dizajn ľudia sa o ňu viac zaujímajú a strávia na nej dlhší čas. Takmer 75% užívateľov si na základe internetovej stránky vytvorí názor o celej spoločnosti. Rýchlosť načítania Ľudia sú netrpezliví a stále sa niekam ponáhľajú. Ak trvá načítanie stránky dlhšie ako 3 sekundy 40% užívateľov radšej odíde. Každou ďalšou sekundou stráca ďalších a ďalších návštevníkov. Odhaduje sa, že pre pomalé načítanie webových stránok prichádzajú firmy ročne o cca 2,5 miliárd dolárov príjmov z predaja. Úspešné firmy si na rýchlom načítaní stránky dajú záležať. Je viac ako 100% pravdepodobnosť, že užívateľ odíde zo stránky ak jej načítanie trvá 10 a viac sekúnd. Čas strávený na internete Na internete je obrovské množstvo fascinujúceho obsahu a neuveriteľne veľa informácií. Ak sa chcete niečo rýchlo dozvedieť prvé čo urobíte idete na internet. Či už si pozeráte magazín pre chlapov či ženy, hľadáte recept na dobrú večeru alebo len chcete vedieť čo budú dnes premietať v kine, všetko nájdete na internete. Priemerne strávi každý jeden človek na internete denne viac ako 3 hodiny . Myslíte si, že vy tak dlho na internete nie ste? Skúste si to raz spočítať. The post Zaujímavosti o internete first appeared on MILOTA.

Je chôdza v topánkach na podpätkoch zdravá?

27.06.2022 23:15 Topánky na vysokom podpätku vedia pekne zoštíhliť naše nohy, pridať pár centimetrov na výške a celú postavu tak opticky vytvarujú. No časté nosenie vysokých opätkov, najmä vysokých, môže skončiť pre naše zdravie tragicky. Nosenie vysokých podpätkov zaťažuje chrbticu a prispieva k poruchám držania tela. Ako nosiť vysoké podpätky a aké modely zvoliť na každý deň, aby ste si neublížili na zdraví? Dobre padnúce topánky na každý deň Asi každý vie, že topánky na vysokom podpätku by ste nemali nosiť celý deň. Napriek početným výhodám z hľadiska imidžu a vplyvu na celkovú postavu človeka, ktorý ich nosí, existuje veľa zdravotných indikácií, že škodia chrbtici. Každý deň do práce alebo do školy sa oplatí vyberať topánky na plochom podpätku, pretože práve tu trávime väčšinu dňa. Ploché topánky budú pohodlné aj pri každodenných povinnostiach a nebudú nám spôsobovať problémy s odieraním či utiahnutím. V tomto prípade sa oplatí staviť na dámsku športovú obuv. Pohodlné a praktické topánky nám dodajú sebavedomie a zabezpečia pohodlie počas celého dňa. Na https://wojas.sk/topanky-damske-poltopanky-sneakersy nájdete dámske sneakersy v rôznych variantoch a tento typ obuvi je túto sezónu veľmi módny. Okrem obľúbenosti sa sneakersom môžeme poďakovať za maximálny komfort, ktorý nám ponúkajú. Ak však náš dress code vylučuje športovú obuv do práce, môžeme zvoliť dámske lodičky. Lodičky sú veľmi pohodlné topánky na malom, 3-4 cm podpätku. Dodávajú eleganciu a dokonale ladia s formálnymi štylizáciami. Pohodlné a módne topánky na špeciálne príležitosti Ak sa chystáme na párty v štýle svadby či narodeninovej oslavy, určite si chceme obuť topánky na vysokom alebo dokonca na ihličkovom podpätku. Všetko závisí od dĺžky času, ktorý chceme stráviť v topánkach na vysokom podpätku. Aby ste nestrávili priveľa času nosením topánok na vysokom podpätku, bolo by dobré vziať si so sebou pár topánok navyše, napr. baleríny. Nezvyčajné kombinácie sa dnes stávajú veľmi populárnymi. Biele dámske sneakersy môžeme úspešne nosiť k vzdušným šatám a listovej kabelke, čím získame kombináciu športového a elegantného štýlu. Pohodlie nadovšetko – a k tomu zdravie pre nohy a chrbticu. Druhou možnosťou je, samozrejme, vzdať sa vysokých podpätkov či klinových topánok v prospech jemných a ženských topánok, akými sú napríklad dámske lodičky. Hoci dostaneme veľa rôznych modelov, bez väčších problémov nájdeme také s nízkymi stĺpikmi. Lodičky vďaka svojmu strihu zvýrazňujú a predlžujú nohy a dokonale ladia s celou štylizáciou. Stručne povedané, vysoké podpätky môžu poškodiť naše zdravie. Pri pravidelnom a dlhodobom nosení prispievajú k vzniku defektov chrbtice a ochorení nôh. Aby ste sa tomu vyhli, oplatí sa ich nahradiť ľahšími modelmi, ktoré vyzerajú na nohe rovnako dobre a ak potrebujete obuť vysoké podpätky, vezmite si na zmenu pár „zdravších“ topánok navyše. The post Je chôdza v topánkach na podpätkoch zdravá? first appeared on MILOTA.

Technika, ktorá efektívne uľahčí prácu v záhrade.

27.06.2022 23:15 Nielen domácnosť, ale aj záhrada si zaslúži poriadnu pozornosť a starostlivosť. Každý správny kutil by mal dbať na to, aby bol ozbrojený kvalitným náradím a dokázal si tak poradiť s akýmkoľvek problémom. Aké elektrické náradie by vám zaručene nemalo chýbať v povinnej výbave? Poďme sa na to spolu pozrieť. Prevzdušňovač trávnika Prevzdušňovač trávnika by mal byť neoddeliteľnú súčasťou údržby zeleného koberca vo vašej záhrade. Prevzdušňovač narušuje povrch trávnika a zabezpečuje tak prístup vzduchu, vody a živín rovno ku koreňom. Trávnik tak obohacujeme o tie najdôležitejšie zložky, ktoré mu zabezpečia zdravý rast a krásnu zeleň, po ktorej túži každý záhradkár a kutil. Zároveň však odstraňuje buriny, machy a iné nečistoty, ktoré sa do trávnika zachytili a dodáva mu tak zdravý a krásny vzhľad. Na trhu nájdeme veľké množstvo typov elektrických prevzdušňovačov. Väčšinou ide o stoeurovú záležitosť, no pridaná hodnota v podobe dokonalého trávnika vám určite stoja za to. Vysávače do bazéna Vysávače do bazéna sú veľmi užitočnými pomocníkmi pri čistení vášho bazéna. Radi by ste ho udržali bez nečistôt a radšej sa venovali iným činnostiam, ako je jeho neustála údržba? Kúpte si bazénový vysávač, ktorý vysaje všetky vaše trápenia. Neviete si rady? Pomôžeme vám vybrať ten najlepší vysávač do bazéna. Ak neviete, ako vybrať vysávač do bazéna, zamerajte sa predovšetkým na to, koľko času a financií ste do neho ochotní investovať. Tiež je dôležité zohľadniť jeho efektivitu a vyžadovanú manipuláciu. Vysávače do bazéna spoľahlivo odstránia nežiadúce nečistoty z dna alebo stien vášho bazéna či už nadzemného alebo zapusteného, záleží na modeli. Elektrické nožnice Ak na svojej záhrade pestujete v záujme zachovania si súkromia aj živý plot alebo pestujete okrasné kríky či stromy, do vašej zbierky náradia určite patria aj elektrické nožnice na kríky a vetvy. Využijete ich najmä pri ošetrovaní týchto porastov a záhrad. Už pri nižšej cene poskytuje tento nástroj vysokokvalitné výsledky a potešia vás aj nízke prevádzkové náklady. Pri kúpe sa zamerajte aj na dizajn a kvalitu materiálu. Nožnice by vám mali sadnúť presne do ruky, byť ľahko ovládateľné a pohodlné pri používaní. Elektrické nožnice sú bezpečné na obsluhu a vy s nimi jednoducho vytvarujete aj váš živý plot do dokonalosti. Kosačka Kosačka je súčasťou starostlivosti o trávnik. Elektrická kosačka je vhodná hlavne na menšie trávniky a trávnaté plochy, do čoho spadajú práve vaše záhrady a plochy okolo domu. Sú tiché, ľahké, dobre sa s nimi manipuluje a vo väčšine prípadov majú aj ľahké ovládanie. Takéto kosačky sa vyznačujú svojou spoľahlivosťou a minimálnou údržbou. Oproti svojim benzínovým kolegom sú aj ekologickejšie a vyznačujú sa nižšou spotrebou. Pri kosení si môžete jednoducho nastaviť výšku kosenia porastu a trávy a kosenie zvládne každý člen rodiny. Do víkendového upratovania tak môžete zapojiť aj svoje ratolesti a vy sa tak môžete sústrediť na tie zložitejšie úkony v domácnosti. Ľahko sa s nimi dostanete aj do užších priestorov a svojou kompaktnou konštrukciou vám nezaberú veľa miesta v garáži či kôlni. Správne nastavená sa vyhne poškodeniu cestičiek rozložených s leveling system metódou. Ak však patríte k odporcom kosenia trávy a úpravu trávnika skôr vnímate ako nemilú povinnosť, na trhu si môžete hravo vybrať zo širokého spektra produktov ten, ktorý bude spĺňať všetky vaše požiadavky a stane sa skvelým pomocníkom v domácnosti, ako napríklad robotická kosačka. Elektrocentrála Ak máte záhradu na chalupe tam, kde už nesiaha elektrické vedenie, máme pre vás riešenie. Do každej takejto záhrady sa hodí jednoduchá elektrocentrála, ktorá vám zabezpečí elektrický prúd aj v ťažšie dostupných miestach. Môžete na ňu napojiť ručné náradie, elektrické náradie do záhrady či osvetlenie k dlhým večerom s priateľmi a rodinou na chalupe. Elektrocentrála sa postará o to, aby ste vy mohli príkladne udržiavať svoje trávnaté plochy kdekoľvek. Len varujeme, aby ste nezabudli na prúdový chránič! Elektrické čerpadlo Aj takýto pomocník nájde uplatnenie v mnohých záhradách a možno práve aj v tej vašej. S čerpadlom do suda môžete zavlažovať váš trávnik aj dažďovou vodou, ktorú si zadarmo zbierate do nádrže alebo do suda. Plnenie konvičiek na vodu sa stane hračkou alebo môžete k čerpadlu pripojiť postrekovač či zavlažovací systém. Čerpadlá sú vybavené filtrom, ktorý bráni nasávaniu nadmerného množstva nečistôt a predchádza tak poškodeniu čerpadla v dôsledku upchatia. Bezpečnostné funkcie čerpadla zabraňujú chodu na prázdno, a tak sa chod čerpadla pri nízkej hladine vody automaticky vypne. Spoľahnúť sa môžete aj na kvalitné materiály, z ktorých sú čerpadlá vyrobené. Nízka hlučnosť bude dôvodom, prečo si používanie a inštaláciu tohto zariadenia užijete a obľúbite. The post Technika, ktorá efektívne uľahčí prácu v záhrade. first appeared on MILOTA.

5 dôvodov, prečo kúpiť dieťaťu trampolínu

27.06.2022 23:15 Aj vy máte problém dostať svoje ratolesti od počítača alebo tabletu na čerstvý vzduch? Potom možno nepoužívate správne lákadlá. Ak je súčasťou vášho domu priestranná záhrada, skúste si kúpiť trampolínu. Môžete prejsť cez segment tých najmenších až po prepracované možnosti pre viacero detí, ktoré ponúknu priemer aj niekoľko metrov. Poďme sa spoločne pozrieť na dôvody, prečo je to dobrá investícia. Vaše dieťa bude na čerstvom vzduchu Bez ohľadu na to, ktorého lekára oslovíte, potvrdí vám, že vaše dieťa by malo byť každý deň vonku, na čerstvom vzduchu. Najmä ak žijete v oblastiach s naozaj čistou prírodou a vzduchom. Vďaka trampolíne máte istotu, že každý deň dýcha vaše dieťa vonku čistý vzduch, čím môžete výrazne posilniť nielen jeho zdravie, ale aj imunitu. Posilní si svaly Skákanie na trampolíne rozhodne nie je nezábavná činnosť. Naopak. Každé dieťa je v skutočnosti na trampolíne neustále v pohybe, a to vo fáze odrazu aj vo fáze dopadu. V oboch prípadoch je potrebné zapojiť svaly tela. Vaše dieťa sa tak stane výrazne silnejším, čo bude mať v budúcnosti vplyv aj na dobré svalstvo jeho tela. Precvičia si rovnováhu a orientáciu v priestore Pri skákaní na trampolíne je dôležité nielen zapojiť svaly, ale aj niekoľko zmyslov a mozog. Pri skákaní si dieťa výrazne precvičí rovnováhu, ale aj orientáciu v priestore, aby správne pristálo a bolo pripravené na ďalší skok. Opäť jeden z dôvodov, ktorý má priaznivý vplyv na jeho ďalší vývoj. Boj proti obezite a zlepšenie funkcie ciev Dôležité je tiež vedieť, že skákanie na trampolíne je pohyb, ktorý možno zaradiť medzi aeróbne aktivity. Tie sú spojené najmä s vysokou spotrebou energie, t. j. so spaľovaním tukov. Okrem toho však môže byť tento pohyb veľmi prospešný pre kardiovaskulárnu činnosť. Môžete tak odstrániť problémy, ktorým dnes čelí mnoho detí – detskú obezitu. Piaty dôvod je pre vás – nízka cena Dôvody sa však nemusia týkať len vášho dieťaťa, ale aj vás a vašej peňaženky. Piatym dôvodom na kúpu trampolíny je jej nízka cena. Teda ak navštívite internetový obchod www.hawaj.sk , ktorý je nielen špecialistom na tento sortiment, ale ponúka aj vynikajúci výber, prvotriednu kvalitu a to všetko za ceny, ktoré vás zaručene zaujmú. The post 5 dôvodov, prečo kúpiť dieťaťu trampolínu first appeared on MILOTA.

Ako vybrať plavky, ktoré vám padnú? Pomoc hľadajte v abecede

27.06.2022 23:15 Zaobstarať si nové plavky nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. V obchode alebo na fotke vyzerajú skvele, ale vy sa v nich skrátka necítite. Riešenie je pritom také jednoduché. Stačí vedieť, aký typ postavy máte a aké plavky vám tak najviac pristanú. A my vám s tým pomôžeme. Postava písmena „A“ Ako vyzerá? Ženy s postavou pripomínajúcou prvé písmeno abecedy majú úzke ramená aj pás a široké boky. Tomuto telesnému typu sa niekedy prezýva aj „hruška“. Aké plavky obliecť? Pokiaľ máte tento typ postavy, vaším cieľom je opticky vyrovnať disproporcie medzi jednotlivými časťami tela. Preto siahnite po plavkách, ktoré pridajú na objeme v hornej časti tela a na pohľad uberú v tej spodnej. Zvoľte preto výrazný horný diel – či už farebne, strihovo alebo s výraznými aplikáciami. Postava písmena „V“ Ako vyzerá? Ako predchádzajúci typ, len obrátený. Ženy s touto postavou majú širšie ramená a úzke boky. Aké plavky obliecť? Rovnako ako pri type postavy v tvare písmena „A“ je aj v tomto prípade žiaduce opticky vyrovnať veľkosť ramien a bokov. Pokiaľ máte postavu v tvare písmena „V“ , siahnite po spodnom diele plaviek v pestrých farbách alebo s volánikmi. Pristanú vám všetky typy nohavičiek a obzvlášť bokovky sú pre vás ako stvorené. Postava písmena „O“ Ako vyzerá? Tento typ postavy sa tiež nazýva „jablko“ a je charakteristický širšími ramenami, veľkými prsiami, nie príliš výrazným pásom a štíhlymi nohami. Ženám s postavou „jablko“ sa tuk ukladá najmä v oblasti bruška. Aké plavky obliecť? S týmto typom postavy je najlepšie zvýrazniť svoje prednosti a zoštíhliť pás. Pokiaľ preferujete dvojdielne plavky, kúpte si spodný diel s vysokým pásom, ktorý krásne schová väčšie bruško. Ak ho ale nechcete ukazovať vôbec, vyberte si krásne dvojdielne tankini s dlhším topom alebo napríklad zoštíhľujúce monokiny . Postava písmena „X“ Ako vyzerá? Prsia a boky máte podobne veľké, ale zároveň sa pýšite úzkym pásom. Tento typ postavy tiež niekedy nazývame presýpacie hodiny. Aké plavky obliecť? Pristanú vám takmer všetky druhy plaviek. Pokiaľ ale chcete svoje prednosti ešte viac vypichnúť, kúpte si plavky bez ramienok, vykrojené asymetrické plavky alebo plavky s horným dielom v strihu bardot , ktorý vám vykúzli plný dekolt. Postava typu „I“ Ako vyzerá? Ženy s touto postavou sú obvykle veľmi štíhle majú širšie ramená, nevýrazný pás a celkovo vyšportovanú postavu. Aké plavky obliecť? Siahnite po plavkách, ktoré vytvarujú a zvýraznia vaše ženské krivky. Vytvorte si model s nohavičkami s bočným zaväzovaním a vystuženými košíčkami. Pokiaľ preferujete jednodielne plavky vyberte si také, ktoré majú prepracovaný pás. Teraz už poznáte svoj typ postavy a zaobstarať si plavky, ktoré vám budú najviac lichotiť bude hračka. The post Ako vybrať plavky, ktoré vám padnú? Pomoc hľadajte v abecede first appeared on MILOTA.

Pomoc! Najčastejšie havárie v domácnostiach

27.06.2022 23:15 Cítite sa doma v bezpečí? Odchádzate do práce s pocitom, že sa vrátite do pokojnej oázy? Musíme vás sklamať. Domácnosť je plná nástrah a havárie v domoch či bytoch nie sú ničím nezvyčajným. Na druhej strane vás potešíme, pretože skoro všetkým haváriám je možné predísť vďaka opatrnosti a prevencii. Ktoré havárie sa v domácnostiach stávajú najčastejšie? Voda je životodarná, ale tiež nebezpečná Prakticky všetko, čo súvisí s vodou je v domácnostiach najviac rizikovou oblasťou. Vytopenie bytov, či už vlastných, alebo susedov, sú na špičke všetkých havárií. Podľa poisťovní škody spôsobené vodou sa podieľajú na vyplácaní poistného krytia až tretinovo. Znamená to, že každá tretia nehoda v domácnosti je spojená s nasledujúcimi situáciami: pretekajúca toaleta, prasknuté potrubie, prasknuté hadice odpadov elektrospotrebičov či úniky vody z batérie pri vyššom tlaku vody. Preto si dajte záležať na údržbe vodovodnej inštalácie a nenechávajte si čistenie upchatých potrubí alebo krtkovanie odpadov v Piešťanoch na poslednú chvíľu. Ako prevencia slúži tiež monitoring potrubia, ktorý odhalí defekty i upchatie celého vodovodného systému. Ak hľadáte služby čistenie kanalizácie v meste Piešťany a okolí, potrebujete zmonitorovať stav potrubia alebo si objednať krtkovanie, obráťte sa na naše vysoko profesionálne služby krtkovanie-piestany.sk. Pozor na prírodné živly Naši českí susedia sa nedávno presvedčili o tom, že príroda je silnejšia ako človek a niekedy vie zničiť všetko, čo ste budovali celý život. Domy i byty ohrozuje silný vietor, povodne a dokonca blesky. Pred niektorými z menovaných katastrof nedokážete domácnosť ochrániť, ale vďaka včasnej reakcii zachránite seba a svoju rodinu. Na oko maličkosti, ktoré vás stoja nervy a peniaze Nie všetky havárie a nepríjemnosti sú tak veľkého rozsahu ako vytopenie. Napríklad aj zabuchnuté dvere dokážu poriadne potrápiť. Ak sa vám dvere zabuchnú v noci a navyše ide o bezpečnostný typ, tak si počkáte niekoľko hodín. Väčšina firiem zaoberajúcich sa otváraním zabuchnutých bezpečnostných dverí sídli len vo väčších mestách. Zároveň sa musíte pripraviť na to, že vás otvorenie bude stáť poriadny balík peňazí. Mat a Pat v ľudskej podobe Na záver musíme spomenúť domácich majstrov a ich snahu opraviť všetko možné bez skúseností. Spomenuté odpadové potrubie sa veľa z nich pokúša vyčistiť svojpomocne. Samozrejme, že pri svojpomocnom krtkovaní potrubie prederavia, ale sú spokojní, že voda opäť odteká – preto treba osloviť spoľahlivú firmu na krtkovanie. Po čase vyjde najavo, že  niekde v systéme uniká voda a nasleduje finančne náročná oprava. Veľmi nebezpečné je púšťať sa do opráv súvisiacich s elektrinou. Takáto snaha môže skončiť tragicky. The post Pomoc! Najčastejšie havárie v domácnostiach first appeared on MILOTA.

Ako si jednoducho vybrať futbalové kopačky

27.06.2022 23:15 Výber športovej obuvi je veľmi dôležitý – napríklad také kvalitné futbalové kopačky vedia posunúť váš výkon na vyšší level. Rovnako je kvalitná obuv základom správneho držania tela a lepšieho pohybu po konkrétnom teréne. Aby toho nebolo málo tak kopačky, ale aj iná športová obuv, majú funkciu pri zabezpečovaní vašej bezpečnosti počas hry. Môžete sa tak spoľahnúť, že podáte čo najlepší výkon a pritom si neublížite. Ako si vybrať tie svoje ideálne kopačky? Praktická funkcia – podľa čoho vyberať? Základom pri výbere kopačiek je predovšetkým to, aby ste vybrali model na povrch, na ktorom budete hrávať. Od toho sa odvíja predovšetkým typ podrážky – existujú lisovky, kolíky, lisokolíky, turfy na umelú trávu, či sálovky do haly. Vyberať si treba teda podľa toho, kde hrávate. Za najuniverzálnejšiu voľbu sa považujú lisovky, ktoré sú vhodné na tvrdšie prírodné trávniky. Z praktickej stránky je okrem podrážky dôležitý aj materiál konkrétnych kopačiek. Známa futbalová obuv, ako napríklad kopačky Nike, sa vyrába z odolných materiálov, vďaka čomu máte záruku, že vaše nohy budú v pohodlí. Materiál však neovplyvňuje len komfort danej obuvi, ale rovnako aj životnosť. Typ podrážky a materiál sa väčšinou aj najviac odráža na cene – v týchto kategóriách je teda výber najdôležitejší z praktickej aj finančnej stránky. Následne sú aj konkrétne špecifiká, ktoré treba pri kúpe splniť. Medzi takéto personálne voľby patrí napríklad veľkosť obuvi. Musíte voliť modely, ktoré budú sedieť na vašu nohu – napríklad aj čo sa týka šírky a dĺžky chodidla. Dobré je tiež vedieť, že rôzne značky majú rôzne veľkosti a preto je vždy potrebné si vyberať práve na základe vnútornej dĺžky. Môže sa totiž stať, že keď si vyberiete kopačky Adidas, ich vnútorná dĺžka bude iná ako pri kopačkách inej značky. Dizajnová stránka ako bodka na záver Na záver je nesmierne podstatné okrem praktickej stránky pozerať aj na stránku estetickú. To sa týka predovšetkým vzhľadu kopačiek. Dnes už na trhu nájdeme naozaj široké spektrum rôznych kopačiek od rôznych značiek. Veľmi populárne sú rôzne neónové varianty, no skvelou voľbou môžu byť aj modely v neutrálnych prevedeniach. Vyberať si môžete aj podľa konkrétnych značiek, ktoré tiež majú svoje preferencie, prípadne ponúkajú aj zaujímavé limitované edície. Medzi takéto patria napríklad aj Puma kopačky. Ak splníte všetky tieto jednoduché kroky, máte záruku, že si vyberiete kvalitné kopačky, ktoré vám budú dobre slúžiť. V tejto sfére sa oplatí investovať do kvalitných materiálov, aby boli topánky naozaj odolné, nakoľko ich budete využívať na náročné zápasy. Kvalitné futbalové kopačky vás pritom podržia pri každom výkone a umožnia vám podať váš najlepší výkon. The post Ako si jednoducho vybrať futbalové kopačky first appeared on MILOTA.

Jarné víkendové výlety – na čo nezabudnúť pri balení kufra?

27.06.2022 23:15 Jar je veľmi rozmarné, no zároveň príjemné ročné obdobie. Teplé dni lákajú na víkendový výlet. Na takýto výletu sa však oplatí vedieť si zbaliť tašku, aby ste boli pripravení na každé počasie. Bez ohľadu na to, či sú destináciou hory alebo more, nesmiete zabúdať na oblečenie, ktoré sa vám bude vždy hodiť. Aké oblečenie si vziať na víkendový výlet? Jarné počasie vie byť také nevyspytateľné, že sa oplatí mať v kufri oblečenie na rôzne príležitosti. Jeden deň môže slnko silno svietiť a druhý deň si mráz môže vybrať svoju daň. Ak si teda chcete optimálne zbaliť tašku na výlet, nesmiete zabudnúť na univerzálne kusy oblečenia. V prvom rade, bez ohľadu na počasie, stojí za to vybrať si oddychujúce, priedušné oblečenie. Má termoregulačné vlastnosti a v teplom počasí zabraňuje prehriatiu organizmu, v chladnom zase jeho ochladzovaniu. Perfektné sú tiež rôzne druhy trekingového a športového oblečenia. Veľkou výhodou tohto typu oblečenia je, že rýchlo schne, takže ho v prípade silného dažďa môžete vysušiť v hoteli. Ľudia, ktorí chcú byť pripravení aj na najchladnejšie počasie, si môžu so sebou vziať termoaktívnu spodnú bielizeň. Môžete si ju dať pod mikinu a nohavice, aby ste bez problémov prežili aj tie najnižšie teploty. Aké vrchné oblečenie si vziať so sebou na výlet? Zrážky a sneženie na jar nie sú ničím prekvapivým, preto by v kufri mala byť aj tenká bunda do dažďa. Aj počas teplých dní v nej môžete chodiť dlhé hodiny bez prehriatia. Samozrejme nemali by ste zabúdať na teplejšie vrchné oblečenie. Keď teplota vzduchu prudko klesne, môžete si obliecť teplý kabát a bundu a pokračovať v objavovaní. Tieto typy odevov sa vám budú hodiť najmä vo večerných hodinách, ktoré na jar nerozmaznávajú vysokými teplotami. Doplnky a obuv Pri balení kufra na jarný výlet by ste nemali zabúdať ani na praktickú a pohodlnú obuv. Skvele sa tu budú hodiť kožené pánske poltopánky, ktoré sa hodia na teplejšie aj chladnejšie dni. V prípade mimoriadne teplej jari si môžete tiež zbaliť pohodlné sandále, ktoré udržia vaše nohy v pohodlí a priedušnosti. Širokú ponuku kvalitných sandálov nájdete na https://wojas.sk/topanky-panske-sandale. Každý muž, ktorý chce na jarnom výlete vyzerať štýlovo a elegantne, by si mal do kufra prihodiť zopár doplnkov, ktoré spestria každú štylizáciu. Vhod môže prísť pánsky kožený opasok, ktorý sa bude hodiť ku klasickým džínsom a košeli. Za zmienku stoja aj náramkové hodinky, ktoré dodajú eleganciu a triedu aj tým najjednoduchším štylizáciám. Ak si to zhrnieme, zbaliť sa na jarný výlet nie je také jednoduché. Musíte byť pripravení na všetko, takže sa môže ukázať, že malý kufor bude nedostatočný. The post Jarné víkendové výlety – na čo nezabudnúť pri balení kufra? first appeared on MILOTA.

Sú naozaj využiteľné? Jednorazové a gumené rukavice ako ich nepoznáme. Kde sa najčastejšie využívajú a prečo sú stále na trhu?

27.06.2022 23:15 V dnešnej dobe covidu je bežnejšie ako kedykoľvek predtým, že ľudia nosia na rukách gumené rukavice. Používajú ich najmä tí, ktorí zo zdravotného hľadiska nemôžu používať každých 10 minút dezinfekciu na ruky, keď potrebujú obehať nákupné centrum. V mnohých odvetviach sa používajú už dlhé roky, no treba si uvedomiť, že nie sú rukavice ako rukavice. Príspevok Sú naozaj využiteľné? Jednorazové a gumené rukavice ako ich nepoznáme. Kde sa najčastejšie využívajú a prečo sú stále na trhu? zobrazený najskôr MAGAZÍN BOLD.

Ako si naplno užiť stanovačku v prírode?

27.06.2022 23:15 Pobyt v prírode má pre nás terapeutické účinky. Ticho, ktoré príroda prináša a taktiež aj opakujúci sa mechanizmus nezávislý od nášho pričinenia nám dáva pocit slobody a zároveň údivu. Pri našom rýchlom spôsobe života je takéto spomalenie v prírode priam liečivým spôsobom ako tráviť voľný čas. Ako si naplno užiť prírodu na stanovačke? Základná výbava pre pohodlie aj v lone divokej prírody Pre pohodlie v lone prírody je samozrejme potrebné mať vhodné prístrešie. Ak si chcete naozaj užiť čas v lone prírody, odporúčame využiť stany. Umožnia vám precítiť prítomnosť divočiny a vychutnať si nerušený pobyt v prírode aj so všetkými zvukmi, ktoré s prírodou súvisia. Samozrejme stanovať môžete podľa The post Ako si naplno užiť stanovačku v prírode? appeared first on Magazín SEN.

Nový životný štýl – oplatí sa investovať do elektrobicykla?

27.06.2022 13:45 Elektrické kolobežky a bicykle ovládajú mestskú mobilitu. Je skvelé, že ľudia čoraz viac myslia na svoje zdravie a ekológiu. Možno sa však zamýšľate nad tým či elektrické dopravné prostriedky nie sú len… The post Nový životný štýl – oplatí sa investovať do elektrobicykla? appeared first on 2020.sk.