Čínske a ruské lietadlá vstúpili do zóny protivzdušnej obrany: Južná Kórea rýchlo reagovala

30.11.2022 10:15 SOUL – Juhokórejská armáda vyslala v stredu svoje stíhačky k dvom čínskym a šiestim ruským vojenským lietadlám, ktoré vstúpili do juhokórejskej zóny protivzdušnej obrany. TASR informácie prevzala od agentúr Reuters a Jonhap.

Turecká pozemná operácia v Sýrii by ohrozila zisky v boji proti IS: Pentagón apeluje na Ankaru

30.11.2022 10:15 WASHINGTON - Ak by Turecko začalo pozemnú operáciu v Sýrii, vážne by to ohrozilo zisky dosiahnuté v boji proti teroristickej organizácii Islamský štát . V utorok to uviedol Pentagón, ktorý apeloval na Ankaru, aby sa zdržala takýchto krokov, informuje tlačová agentúra AFP.

MIMORIADNY ONLINE Rusko podniklo v noci ďalšie raketové útoky v Záporožskej oblasti

30.11.2022 10:15 KYJEV - Spojené štáty poskytnú 53 miliónov dolárov na podporu elektrizačnej prenosovej sústavy na Ukrajine. Zmienené finančné prostriedky budú použité na urýchlené zabezpečenie "kľúčového vybavenia" pre ukrajinskú energetickú sieť pred nadchádzajúcou zimou. Uvádza to v utorok ministerstvo zahraničných vecí USA v správe pre médiá, z ktorej cituje spravodajská stanica CNN.

Vybuchla najväčšia sopka na svete: Mauna Loa chrlí lávu a sprevádzajú ju zemetrasenia

30.11.2022 10:15 HONOLULU - Havajská sopka Mauna Loa včera krátko pred polnocou havajského času vybuchla, prvýkrát od roku 1984. Láva sa zatiaľ nedostáva cez jej vrchol a obyvateľom na úpätí tak teraz nehrozí nebezpečenstvo, uviedla v predbežnom oznámení Americká geologická služba .

Moskva zrušila rokovania o jadrových zbraniach s USA: Tvrdí, že nemala na výber

30.11.2022 00:46 MOSKVA — Moskve nezostala iná možnosť, než zrušiť rozhovory o strategických jadrových zbraniach so Spojenými štátmi, vyhlásil v utorok námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov. Washington chcel totiž diskutovať iba o obnovení inšpekcií, zatiaľ čo Moskva mala iné priority. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské médiá.

Steinmeier kritizuje politikov, ktorí vyzývajú Kyjev a Moskvu na rokovania

30.11.2022 00:46 BERLÍN - Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyhlásil, že vyhlásenie prímeria na Ukrajine by teraz bolo nespravodlivé, a kritizoval politikov, ktorí vyzývajú Kyjev a Moskvu, aby si sadli za rokovací stôl.

Maďarsko trvá na zachovaní doterajších rozhodnutí NATO súvisiacich s Ukrajinou

30.11.2022 00:46 BUDAPEŠŤ - Cieľom Maďarska na schôdzke ministrov zahraničných vecí členských krajín Severoatlantickej aliancie v Bukurešti je dosiahnuť to, aby doterajšie spoločné rozhodnutia NATO prijaté v súvislosti s vojnou na Ukrajine zostali v platnosti. Vyhlásil to v utorok pre maďarskú verejnoprávnu televíziu M1 šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

Vianočný nákupný ošiaľ začal: V aute našli mŕtveho kuriéra , prepracoval sa na smrť

30.11.2022 00:46 DARTFORT – Pre niektorých sa príprava na Vianoce začala už pred niekoľkými týždňami, pre väčšinu počas Black friday. Obľúbený deň zliav síce uľahčí peňaženkám, o to viac dá však zabrať kuriérom. Tí sú v týchto dňoch mimoriadne prepracovaní, pred pár dňami mala tragické následky pre Warrena Nortona.

V spojitosti s úmrtím migrantov v Lamanši zadržali podozrivého

30.11.2022 00:46 LONDÝN - Britská polícia v utorok zadržala osobu podozrivú z účasti na smrti najmenej 27 ľudí, ktorí sa vlani v novembri utopili pri pokuse preplaviť sa na malom člne cez Lamanšský prieliv. Informovala o tom agentúra AFP.

V marci sa uskutoční svetový summit o demokracii: Podujatie má nadviazať na podujatie z roku 2021

30.11.2022 00:46 WASHINGTON - Biely dom v utorok oznámil, že na budúci rok v marci sa uskutoční medzinárodný summit o demokracii, ktorý zorganizuje administratíva amerického prezidenta Joea Bidena spoločne s Kostarikou, Holandskom, Južnou Kóreou a Zambiou. Informovala o tom agentúra AFP.

Twitter ruší obmedzenia, ktoré zabraňovali šíreniu dezinformácií o KORONAVÍRUSE

30.11.2022 00:46 SAN FRANCISCO - Americká spoločnosť Twitter oznámila, že zrušila obmedzenia, ktoré zabraňovali šíreniu dezinformácií týkajúcich sa ochorenia COVID-19. Informuje o tom stanica CNN.

Katar nemá hornú hranicu pre dodávky skvapalneného zemného plynu do Nemecka, vyhlásil minister energetiky

30.11.2022 00:46 BERLÍN - Katarský minister energetiky Saad Šerida al-Kaabi nevidí žiadne obmedzenia pre množstvo skvapalneného zemného plynu , ktoré je emirát ochotný dodávať Nemecku. Uviedol to v utorok v rozhovore pre nemecký denník Bild. Informuje o tom agentúra DPA.

Tieto fotky sú pikantnejšie, ako je dovolené u polície: Zamestnankyňa dostala padáka

30.11.2022 00:46 LONDÝN - Táto britská policajtka bola na Scotland Yard príliš sexi! Sam Helena bola ešte pred pár dňami policajtkou Metropolitnej polície. Bola však suspendovaná, pretože si vytvorila účet OnlyFans pod názvom "Officer Naughty".

USA reagujú na tvrdú kritiku: Z vývozu skvapalneného zemného plynu do Európy nemáme žiadny zisk

30.11.2022 00:46 WASHINGTON - Biely dom ostro odmieta obvinenie z Berlína, podľa ktorého by USA za svoje prepravy skvapalneného plynu do Európy generovali enormné zisky s vysokými cenami. „To je nepravdivé tvrdenie. V skutočnosti USA zhromaždili LNG, aby pomohli Európe pripraviť sa na zimu,“ uviedol v pondelok na konferencii s novinármi predstaviteľ vlády.

Ukrajinskí vojaci sa pripravujú na krutú zimu: Toto ich má zahriať v zákopoch!

29.11.2022 15:31 KYJEV - Keďže vojna Vladimira Putina s Ukrajinou pokračuje, vojaci prijímajú rôzne opatrenia, aby prekonali prichádzajúcu ťažkú zimu. Nové video ukazuje, ako si Ukrajinci postavili saunu, aby sa zahriali. Uprostred ostreľovania a útokov môže poskytnúť vojakom malé množstvo útechy.