Snehové ponožky sa vyrábajú aj pre nákladné vozidlá

Datum: 10.01.2022

Stretli ste sa už s pojmom snehové ponožky? Ide o textilné snehové reťaze, ktoré sa volajú po anglicky AutoSock a podľa ich názvu vzniklo pomenovanie snehové ponožky.

Snehové ponožky pre nákladné vozidlá

V prípade, že nevlastníte snehové reťaze, tak vám odporúčame kúpu minimálne snehových ponožiek. AutoSock nájdete v obchodoch vo všetkých možných rozmeroch, a preto ich bez problémov nainštalujete aj na nákladné vozidlo.

AutoSock sú perfektnou náhradou za kovové reťaze

Je prakticky jedno, či hľadáte reťaze na SUV 4x4 alebo pre nákladné vozidlá vo vašom vozovom parku. AutoSock snehové reťaze nájdete v rôznych rozmeroch. Ideálne sú aj pre vozidlá, ktoré majú problém s kovovými reťazami kvôli užšiemu priestoru medzi kolesom a podbehom. Odporúčame vám kúpu týchto reťazí tiež v prípade, že nejazdíte často do hôr. Práve pre vás sú AutoSock snehové reťaze ako stvorené, pretože vám v kufri vozidla zaberú len minimum miesta. Kovové reťaze na dodávky a väčšie nákladné vozidlá sú mohutnej konštrukcie a kto ich vlastní vie, že na ich uloženie je potrebné nájsť vo vozidle veľa miesta. Niektorí motoristi textilným reťaziam príliš neveria, pretože s nimi mali v minulosti zlé skúsenosti. Je pravda, že niektoré staršie modely textilných reťazí mali na snehu len malú účinnosť. To neplatí pre Nórmi vyvinuté AutoSock reťaze. Testy týchto reťazí dopadli tak dobre, že sú schválené ako náhrada za kovové dokonca v Rakúsku či Nemecku. Tieto krajiny boli skeptické voči iným textilným reťaziam, ale kvality AutoSock ich presvedčili, že aj textília dokáže zvýšiť trakciu potrebnú na prekonanie snehu a ľadu.

Fungujú AutoSock na nákladných vozidlách?

Z uvedených informácií je jasné, že textilné reťaze AutoSock sú pre osobné vozidlá dostačujúce počas jazdy do hôr. Ale čo nákladné vozidlá? Fungujú AutoSock rovnako dobre na malých i veľkých vozidlách? Samozrejme, že fungujú. V prvom rade spomenieme, že snehové ponožky bez rozdielu majú životnosť maximálne 400 km pri rýchlosti 50 km/h. Preto ak jazdíte do hôr častejšie, zvolili by sme radšej kovové reťaze. Pre občasné použitie sú AutoSock ideálne. Pozor na jazdu po asfalte. Asfalt zničí textilné reťaze veľmi rýchlo. Účinnosti AutoSock na nákladných vozidlách sa obávať nemusíte. Špeciálna textília po dotyku s vlhkosťou a chladom vytvorí na povrchu vrstvu, ktorá priľne na vozovku. Poteší vás informácia, že tieto textilné reťaze nemajú na elektroniku vo vozidle žiadny vplyv. Dokonca zlepšujú citlivosť ABS či ESP. Jednoduchá montáž šoféra neodstaví mimo cesty na dlhý čas tak, ako je tomu pri kovových reťaziach. Po použití stačí AutoSock vyprať. Lepšieho pomocníka na zimu nenájdete.

 

 

Čítané: 994 x