Počuli ste o PDR metóde? Odstráni preliačiny na aute

Datum: 14.03.2023

Už sa nedokážete pozerať na nepekné preliačiny na karosérii vášho vozidla? Tak sa nepozerajte a zarezervujte si termín v najbližšom servise, kde preliačiny opravujú PDR metódou.

Počuli ste o PDR metóde

Niektoré z týchto servisov ponúkajú dokonca služby opravy na mieste. Odstavte vozidlo do garáže a o pár hodín sa môžete tešiť z dokonalej karosérie.

Ach tie preliačiny. Ako vznikajú?

Preliačina na karosérii vozidla sa nezjaví len tak zo dňa na deň. O vzniku niektorých viete povedať celé romány, všakže? Hlavne o tých, ktoré vznikli pri parkovaní alebo miernom ťuknutí do vedľa stojaceho auta. Dúfame, že ste sa k ťuknutiu priznali. Ak nie, a ak vás polícia vypátra, ide o trestný čin. Okrem ťukancov vznikajú preliačiny po vyčíňaní počasia. Ide hlavne o krupobitie a silné búrky spojené s vetrom a padajúcimi predmetmi. Ešte jedna veľmi nepríjemná  skúsenosť stojí za vznikom preliačin. Ide o vyčíňanie vandalov.

Nech už preliačiny na vašom vozidle vznikli akokoľvek, vždy ich riešte čo najskôr. Nie ste odborníci a nedokážete posúdiť rozsah škody. Popukaný lak na karosérii môže byť začiatkom skazy v podobe korózie. Existuje spasenie pre všetkých motoristov. Toto spasenie sa nazýva oprava preliačin PDR.

Nejde o čary, ale o kumšt

PDR metóda je oprava preliačin na aute bez zásahu do laku. Netešte sa predčasne. Overte si či je možné preliačinu PDR metódou opraviť. Nie všetky poškodenia sa dajú napraviť touto jemnou opravou. Ak je preliačina príliš hlboká a praskol v jej štruktúre lak, pomôže vám jedine autoklampiar. V prípade, že je lak v poriadku a hrany preliačiny nie sú ostré, PDR metóda vás zachráni.

PDR metóda nie je o čarovaní, ale o kumšte. Túto opravu musia vykonávať dôsledne vyškolení servisní pracovníci, ktorí ovládajú kompletnú technológiu. Dôležitou pomôckou pri oprave PDR je sada na opravu preliačin. K sade si pridajte jemné zaobchádzanie servisného pracovníka a jeho odbornosť.

Jemne vyťahovať a vytláčať

Pri PDR metóde sa pomocou špeciálnych nástrojov pracuje zvnútra alebo z vonkajšej strany karosérie. Spôsob opravy závisí od prístupu k miestu poškodenia. Preliačiny sa zvnútra vytláčajú alebo zvonku vyťahujú s využitím reverzného kladiva a lepidla. Neobávajte sa, že by lepidlo poškodilo lak. Oba postupy sú šetrné a po oprave nie je možné rozoznať, ktoré miesto karosérie bolo poškodené.

 

 

 

Meta description:

 

 

 

 

 

Čítané: 135 x