Prečo sa firme oplatí mať vlastnú autonabíjačku

Datum: 29.11.2022

Komerčné nabíjacie stanice sú pre firmy, ktoré vlastnia elektrické vozidlá výhodné z viacerých dôvodov. Najmarkantnejší v tomto smere je fakt, že sieť nabíjacích staníc sa na Slovensku rozširuje len veľmi pomaly.

Prečo sa firme oplatí mať vlastnú autonabíjačku

Nabiť firemné vozidlo priamo v sídle spoločnosti znamená ušetriť čas, peniaze a mať automobily neustále pripravené na plnú prevádzku.

Inteligentné nabíjacie stanice pre komerčné využitie

Komerčné nabíjacie stanice je možné pripojiť do elektrickej siete a ich pomocou nabíjať všetky bežné elektrické vozidlá. Firemné autonabíjačky sa jednoducho ovládajú a vďaka prehľadnej signalizácii neustále informujú o stave nabíjania. Okrem vizuálnej kontroly je možné nabíjaciu stanicu ovládať pomocou mobilu alebo tabletu. Predpokladom pre diaľkové ovládanie je stiahnutie aplikácie a pripojenie na internet. Vďaka inteligentným firemným autonabíjačkám budete mať neustále prehľad o stave kapacity batérií celého autoparku.

Firemné autonabíjačky sú pre biznis výhodné

Firmám sa nabíjačky vyplatia a sú pre biznis výhodné. Ak je vaša firma orientovaná na predaj a ponúka služby, môže byť nabíjacia stanica istým lákadlom, ktoré pritiahne klientov s elektrickými vozidlami. Počas nabíjania klient z prevádzky neodíde a vy máte čas prezentovať svoje produkty. Firemná autonabíjačka, ktorá bude k dispozícii všetkých zákazníkom, je zaručeným spôsobom, ako pritiahnuť nových klientov a starých si udržať. Využívať služby nabíjania počas nákupu alebo rokovanie je dôvod, prečo dajú klienti prednosť vašej firme pred konkurenciou. Navyše známka ekologickej prevádzky, ktorá využíva na prepravu len elektrické vozidlá je pre budovanie imidžu firmy veľmi dôležitá.

Benefity pre klientov i zamestnancov

Udržať si stabilných zamestnancov, ktorí budú firme verní aj po rokoch, je pre rozvoj spoločnosti veľmi dôležité. Firemná autonabíjačka je benefitom pre klientov i pre zamestnancov. Možnosť dobiť súkromné vozidlo počas pracovnej doby je pre zamestnancov výhodné. Nefinančné výhody pre zamestnancov sú podľa prieskumov dôležitým faktorom pri výbere nového zamestnania.

Orientovaní na budúcnosť

V budúcnosti sa dá očakávať, že EU bude podporovať elektromobilitu v širšom spektre. Napríklad firmám poskytne daňové úľavy, dotácie na kúpu elektrických vozidiel a dotácie na kúpu a inštaláciu verejnej nabíjacej stanice. Buďte pripravení na zelenú európsku vlnu aj vo vašej firme. Podporujte nulové emisie a ekologickejšie spôsoby prepravy.

 

 

Čítané: 186 x