Viac obozretným treba byť v domácnostiach s malými deťmi, seniormi a v prípade, že máte z rôznych dôvodov oslabenú imunitu. Nech si z vás nerobia žiadnych trpiteľov, vy si zaslúžite pohodový a najmä zdravý pobyt na čerstvom vzduchu!
Zosivieva sa u vás?
A pritom si ešte ani šediny vo vlasoch neprepočítavate! Skôr vás trápia samé sivé chumáče po holuboch, roznesené po celom balkóne. V prvom rade to kazí celkový dojem z tohto priestoru a v duchu tejto zlej reprezentatívnosti sa na ňom nedá tráviť ani minútka voľného času. Je dosť možné, že jeden holubí nálet podporí ďalšie. Usilujú sa vytvoriť si hniezda, v ktorých keď sa už raz zabývajú, pôjde o celý rad nepríjemností.
Atmosféru zhoršuje aj ich zápach, trus a hluk, ktorý spôsobujú. Škodia aj vašej výbave na balkóne, pričom je až luxusom v ich prítomnosti rozvešiavať bielizeň. Pôsobia ako medzihostitelia vírusov a infekcií pre človeka. V krajnom prípade napádajú pľúca a krv.
Pre svoje zdravie sa aj pobiť, ale nie zabiť?!
Aj plašenie holubov má prebiehať humánne a bez ohrozovania tohto vtáctva či iných členov domácnosti. S veľkým rešpektom preto vyberáme vhodný plašič holubov na balkóne. Môžete sa pokojne poradiť so susedmi, staviť na radu odborníka alebo prezieravo skúmať, ako holuby reagujú na ten-ktorý plašič.
Začnite zľahka, priateľsky, napr. figurínami atráp, z ktorých majú holuby strach. Môže ísť o havrana, mačku alebo psíka. Tieto plašiče ale pravidelne premiestňujte a vymieňajte. Holuby si na ne časom zvyknú a zistia, že to bolo len akože.
V druhom alebo hneď v prvom kroku použite už sofistikovanejší plašič holubov. Najlepšie, ak funguje na princípe elektrického alarmu, ale bez chemikálií. Aj na holuby pôsobí odpudzujúco striedavé, prerušované žiarenie. Cítia sa nekomfortne, ohrozene. A či zutekajú?! Pevne veríme, že áno!