Ako nakupovať lacné oblečenie, ale vyzerať štýlovo

Datum: 31.12.2021

V skutočnosti nezáleží na tom, koľko ste zaplatili za tovar, ktorý ste si kúpili. Nikto sa vás nebude pýtať na cenu. Ale vzhľad vášho oblečenia je presne to, čo okamžite upúta pozornosť ostatných. Preto stojí za to sledovať, ako veci sedia na vašej postave, akú majú kvalitu, ako budú kombinované so zvyškom vášho šatníka.

Ako nakupovať lacné oblečenie, ale vyzerať štýlovo

Nie každý je pripravený míňať peniaze na nákup drahých značkových vecí. Niekto si myslí, že ide o vyhodené peniaze, niekto za ušetrenú sumu radšej pôjde na dovolenku alebo si zájde na večeru či do kaviarne a niekto jednoducho nemá dostatok financií, aby investoval do kvality. Asi každý má v šatníku lacné oblečenie: suvenírové tričká, priesvitné tričká, svetre, ktoré sa nosia párkrát za sezónu, aby to čo najdlhšie vydržalo. Niekto však takýmito vecami napchal celú skriňu.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia je možné nájsť slušné oblečenie za nízku cenu. Ale musíte k tomu pristupovať múdro: existuje veľa faktorov, ktoré určujú, ako na vás bude vec vyzerať, ako dlho vydrží a ako rýchlo stratí svoj atraktívny vzhľad. Zostavili sme niekoľko rád, ako si kúpiť lacné oblečenie a zároveň vyzerať štýlovo.

Vyberte si tie správne farby a odtiene

Buďte opatrní pri nákupe vecí v bielej, čiernej, hnedej a námorníckej modrej farbe. Lacné biele látky žltnú a naopak oblečenie tmavých farieb bledne. Preto je lepšie uprednostňovať oblečenie, u ktorého je menšia šanca, že bude nepoužiteľné pre problémy s farbou: kupujte zelené, šedé, modré, broskyňové, béžové oblečenie.

Vždy si prečítajte zložky na etiketách

Pozorne čítajte zloženie na etiketách, od toho závisí životnosť kupovaných vecí. Nekvalitné výrobky si zachovajú svoj pôvodný vzhľad len krátku dobu. A proces straty atraktívneho vzhľadu nezastavia ani pracie prostriedky na jemné tkaniny. Vyberte si látky, od ktorých by ste nemali očakávať žiadne drastické zmeny: hľadajte veci vyrobené z bavlny, viskózy, polyesteru atď.

Vyskúšajte si oblečenie o číslo väčšie a menšie ako vy

Ak na vás vec sedí čudne a nerozumiete, čo je zlé, skúste o číslo väčší a o číslo menší model. Faktom je, že tabuľky veľkostí rôznych značiek sa môžu navzájom veľmi líšiť. Ak ste zvyknutí nosiť M, no zistíte, že oblečenie vám nesedí, dajte šancu veľkosti S a L. Možno zistíte, že „susedná“ veľkosť vám sedí oveľa viac.

Hľadajte kvalitné oblečenie v second handoch

Kedysi bolo chodenie do second handov považované za trochu trápne, no teraz je to dokonca módne. Takéto obchody dávajú veciam druhú šancu: ľudia namiesto toho, aby vyhodili to, čo ich omrzelo alebo z čoho vyrástli, odovzdajú svoje oblečenie do sekáča a niekto iný to kúpi s radosťou. V second handoch často končia veci a doplnky z kvalitných materiálov vo výbornom stave. Niekedy v takýchto obchodoch objavíte aj značkové veci za veľmi nízke ceny. Takže predtým, ako sa vydáte do nákupného centra, skúste sa pozrieť do najbližšieho sekáča.

Dajte prednosť základným veciam

Takmer celý váš šatník môže pozostávať zo základných vecí. Pre ich upokojujúce farby, vydarené strihy a všestrannosť možno každý kúsok vášho šatníka harmonicky skombinovať s ostatnými. Základný šatník by mal byť precízne zostavený, nemal by obsahovať žiadne zložité prvky s neobvyklým dizajnom a strihom. Čím viac základných vecí máte vo svojom šatníku, tým menej vecí v podstate potrebujete. Takže namiesto toho, aby ste si kúpili niekoľko svetrov alebo nohavíc, kúpte si jeden, ale viac-menej kvalitný, pokojný odtieň, bez zbytočných dizajnových výstrelkov.

Vezmite veci ku krajčírovi

Ak ste zvyknutí kupovať lacné veci, viete, že značky ekonomickej triedy málokedy sadnú skutočným zákazníkom, najmä ak máte neštandardnú postavu. Napriek tomu váš imidž ako celok veľmi závisí od toho, ako na vás konkrétny kus oblečenia vyzerá. Takže najlepšie, čo môžete urobiť, je nájsť krajčíra neďaleko vášho domu a nechať si obšiť zakúpené veci. Zistíte, že výsledky prekročia všetky vaše očakávania.

 

Čítané: 796 x