Rozšírené hľadanie
Štvrtok 30. November 2023 |
meniny má Ondrej, Andrej

Detský turistický nosič. Aby sedel dieťaťu i vám

Datum: 11.01.2022

Vyberáte si detský turistický nosič? Pozor na marketingové ťahy. Niekedy vyzerá nosič na prvý pohľad veľmi lákavo, je farebný, dostatočne veľký, disponuje rôznymi vychytávkami a cenovo vám tiež vyhovuje.

Detský turistický nosič. Aby sedel dieťaťu i vám

Je síce fajn vlastniť nosič, ktorý vyzerá štýlovo, ale na dlhej prechádzke vám trendy vzhľad nebude na nič. Zamerajte sa na nosiče, ktoré sadnú dieťatku aj vám. Na nosiče, ktoré nebudete na chrbte cítiť ani po výstupe na vrchol a dieťa v nich pohodlne prežije celý deň.

Bezpečie a pohodlie pre dieťa

Nosiče pre deti nie sú ako strešné boxy. Nemusíte hľadieť len na ich veľkosť tak, ako pri boxoch alebo na skladnosť, ako keď vyberáte nosiče bicyklov. Nosiče pre deti by v prvom rade mali byť ergonomické. Využívajú sa predsa vo veku dieťaťa, v ktorom najrýchlejšie rastie. V nosičoch určených na turistiku môžete prenášať dieťa od momentu, kedy si sadne až po maximálnu nosnosť nosiča. Nosnosť sa pohybuje v závislosti od modelu okolo 20 kg. Preto pri výbere prihliadajte na to, ako sa bude v nosiči dieťatku sedieť. Jeho chrbátik musí byť v rovnej polohe a nožičky zachytené v strmeňoch do tvaru písmena M. Dohliadnite na to, aby mal nosič dva bezpečnostné pásy. Jeden musí prechádzať cez pás dieťaťa a druhý cez jeho hruď. Vďaka tomuto systému bude zabezpečené nielen správne sedenie maličkého, ale tiež jeho ochrana pred vypadnutím z nosiča. Čím viac nastaviteľných bodov pásy majú, tým lepšie. Väčšina nosičov sa dá otvárať z jedného i druhého boku. Pozor na to, aby mal nosič opierku na hlavu. Dieťa vďaka opierke vydrží v nosiči spať aj niekoľko hodín.

Pohodlie a pocit bezpečia pre rodičov

Detské turistické nosiče musia byť pohodlné tiež pre toho, kto dieťa nesie. Sústreďte sa na mäkké polstrovanie v chrbtovej oblasti a na to, z akého materiálu je zadná časť nosiča vyrobená. V lete budete vďační za priedušné materiály so sieťovinou a pri dlhej túre za anatomické riešenie. Okrem toho myslite aj na ramenné popruhy, aby sa dali dĺžkovo nastaviť a netlačili vás t.j. musia byť čalúnené. Rovnomerné rozloženie váhy nákladu dosiahnete jedine tak, že si kúpite nosič, ktorý disponuje nastaviteľnými bedrovými i hrudnými popruhmi. Ak sa nechcete počas celej túry obávať o to, čo dieťa práve robí, tak si dokúpte k nosiču malé zrkadielko, pomocou ktorého budete mať dieťatko stále na očiach. Oceníte tiež vrecká na odloženie maličkostí a na fľašu s vodou. Drobnosti môžete zavesiť na praktické pútka.

 

 

 

 

Čítané: 221 x