Ako sa zbaviť krtka v záhrade?

Datum: 06.01.2022

Dokonale prispôsobený životu pod zemou je okrem iných živočíchov aj krt obyčajný. Jeho záujem o vašu úžitkovú a okrasnú záhradu vyplýva z hojnej pôdy a aj samotnej úrody. Láka ho to a vás už na prvý pohľad odrádzajú krtince a škody v záhrade.

Ako sa zbaviť krtka v záhrade?

Poslať krtka do vyhnanstva nie je nemožné, ale ani také jednoduché ako rýpať sa v zemi. Ako teda pripraviť pascu na krtka a ktoré sú najlepšie odpudzovače? Na to vám zodpovieme už v tomto článku!

Správame sa humánne

Nech už je tých krtincov akokoľvek veľa, žiadnemu živému tvorovi neubližujeme a už vôbec ho neusmrcujeme. Takto do praxe uvádzame aj tie najlepšie tipy, ako sa zbaviť krtka v záhrade. Veľmi zvažujeme akúkoľvek nástrahu, resp. pascu. Domácky vyrobené sa vo svojich funkčných kvalitách ani zďaleka nemusia rovnať hotovým bez následkov na zdraví.

Navyše, pri výrobe nástrah na krtkov si nie vždy dokážeme zabezpečiť všetky potrebné pomôcky. Stáva sa tak, že nerešpektujeme odporúčaný materiál, samostatné diely či funkčné prvky spätných klapiek, vďaka ktorým nám krtko z pasce neunikne.

Radšej sa spoľahnúť na overené odpudzovače, plašiče a lapače škodcov    

Vyriešiť spor je najlepšie dohodou. Ale ako na to, keď je na jednej strane človek a na druhej škodca s rypáčikom v zemi? Ústne sa to nedá, a tak treba sofistikovanejšie zapracovať vzťah medzi silou a intenzitou funkčných odpudzovačov v zemi. Konkrétne ako jeden najlepší odpudzovač krtkov pôsobí elektronický akustický systém na princípe ultrazvukových nízkofrekvenčných vibrácií.

Šírený zvuk je pre hlodavcov skutočne nepríjemný, no či až natoľko, že opustia priestory vašich záhrad, zostáva otázne. Treba rátať aj s možnosťou, že si na ultrazvukové pôsobenie zvyknú a od zdroja obživy ich nedostanete. Zakúpený plašič krtkov predstavuje ale výhody v účinnosti dosahu. Pôsobí v kruhu s priemerom neraz až do 36 m! Možno očakávať, že čo neodplašilo jedného, vyľakalo a prinútilo opustiť vašu záhradu ďalších podobných votrelcov!  

 

 

Čítané: 961 x