5 zážitkov, ktoré zaručene musíte vyskúšať

Datum: 16.03.2023

Túžite zažiť niečo nevšedné? Niečo, čo vás vytrhne z každodenného stereotypu? Niečo, čo vám pomôže zabudnúť na starosti a nájsť energiu na nový začiatok?

5 zážitkov, ktoré zaručene musíte vyskúšať

Využite ponuku agentúr a zakúpte si zážitok. Zážitky nemusia byť len darčekom. Spravte radosť sami sebe a vyskúšajte týchto 5 jedinečných zážitkov.

1. Vyhliadkový let

Vyhliadkové lety sa zväčša kupujú ako zážitkový darček pre páry. Kašlite na tieto predsudky a vyberte si mesto, nad ktorým sa chcete preletieť. Len tak, pre radosť, pre pocit, že ste nad vecou. Pre radosť z ľahkosti bytia. Vyhliadkové lety sú dostatočne dlhé na to, aby ste celý zážitok precítili až do špiku kostí.

2. Paraglading

Lietať vo vzduchu bez motora je pocitom, ktorý odporúčame zažiť každému. Paragliding potrebuje skúseného pilota, a preto nepoletíte sami. Napriek tomu si let užijete vďaka akrobatickým kúskom a preťaženiu. Ak túžite po pokojnejšom lete, kúpte si motorový paragliding. Zaujímavý stroj pripomína detskú trojkolku lietajúcu vo vzduchu.

3. Let stíhačkou

Pri lete stíhačkou sa dostávame k zážitku, ktorý je snom nejedného muža. Dostať sa do kokpitu stíhačky a vyskúšať si akrobatické kúsky nie je len tak. Vďaka zážitkovým agentúram si môžete splniť aj tento nevšedný sen. Napriek stúpajúcemu adrenalínu let iste zvládnete, keďže nad vami bude striehnuť anjel strážny v podobe skúseného pilota. No všetko ostatné bude vo vašich rukách.

4. Let balónom

Let balónom je pokojnejší ako paragliding alebo let stíhačkou. No nie je o nič menej zaujímavým a zábavným zážitkom. Do balóna môžete vziať kolegov alebo rodinu, keďže sú balóny zväčša určené pre 5 až 7 osôb. Prežívať skvelé pocity pri lete a podeliť sa o nadšenie vyústi do výbuchu emócií. Počas hodinového letu si užijete pohľady na panorámy pod vami a zistíte, ako sú ľudia malí oproti veľkosti priestoru.

5. Pilotovanie na skúšku

Ak si chcete vyskúšať pilotovanie viacerých typoch lietadiel, máte šancu vďaka zážitkovým agentúram. Pilotovať na skúšku môžete rôzne motorové i bezmotorové lietadlá, a to v rozmanitých lokalitách Slovenska. Zalietajte si v klasickom lietadle, vetroni, rogale, vrtuľníku alebo v hydropláne. A čo tak vyskúšať všetky lietadlá? Už viete, čo budete túto jar a leto robiť.

 

 

Čítané: 114 x