5 vecí, vďaka ktorým uveríte v karmu

Datum: 27.12.2021

Karma je pojem z indického náboženstva a filozofie, zákon príčiny a následku, podľa ktorého každý čin určuje osud človeka. Ak sú činy spravodlivé, človek "čistí" karmu, ak sú zlé - pokazí ju.

Karma

V modernom zmysle je karma niečo ako bumerang osudu, ktorý človeka dostihne za jeho zlé činy. Keď na internete uvidíte témy ako „karma fungovala“, okamžite sa pripravíte na niečo, čo prinesie morálne zadosťučinenie, napríklad potrestanie chlapíka dopravnými policajtmi alebo keď páchateľ dostane ponaučenie od silnejších ľudí za urážanie slabších. Dnes vám povieme o niekoľkých prípadoch, vďaka ktorým uveríte v karmu.

  1. Zločinci namiesto benzínu odsávali výkaly z odpadovej nádrže

Tí, ktorí vyrastali v 90. rokoch, si pamätajú, ako sa benzín vypúšťal z áut pomocou hadice, ktorá sa umiestnila v nádrži. Vďaka saniu začal z hadice vytekať benzín a ten bol umiestnený do kanistra. To isté chceli v roku 2016 urobiť zlodeji v austrálskom meste Laverton. Do benzínovej nádrže obytného auta umiestnili hadicu a potom začali nasávať obsah. Problém bol v tom, že hadicu vôbec neumiestnili do benzínovej nádrže, ale do nádrže na odpadovú vodu plnej fekálií. Keď majitelia dorazili na miesto činu, našli otvorené veko nádrže a pohodené zbrane.

  1. Muž sa snažil na policajta poslať psa, no ten si vybral svojho pána

V roku 2016 sa Avery Davis, obyvateľ Floridy v USA, podozrivý z vlámania, pokúsil pred políciou ujsť a pustil svojho pitbulla na policajta s príkazom zabiť policajta. Pes sa však zachoval opačne a namiesto policajta chytil Davisa za zadok. Davis z prekvapenia ušiel polícii a svojmu psovi a našli ho schovaného pod SUV v bytovom komplexe, odkiaľ opäť ušiel, no iba nakrátko.

  1. Podvodníci zo Španielska sa pokúsili predať falošný obraz a dostali za to falošné peniaze

V roku 2003 bratia zo Španielska kúpili za 270-tisíc dolárov obraz od umelca Francisca Goyu, ktorý zobrazoval iného umelca Antonia Maria Esquivela. Neskôr sa však ukázalo, že kúpili falošný obraz. V roku 2014 sa rozhodli portrét predať arabskému šejkovi, pričom sa dohodli na sume 4 milióny eur. Zároveň obchod prebehol cez sprostredkovateľa, ktorý by za asistenciu pri transakcii dostal od bratov 300-tisíc eur. Bratia potom odcestovali do Turína, kde odovzdali obraz a dostali počiatočnú platbu vo výške 1,7 milióna švajčiarskych frankov v hotovosti. Bratia mysliaci si, že klienta úspešne podviedli, odviezli sa do banky v Ženeve, kde zistili, že všetky bankovky sú len fotokópie. Bratov potom zadržali francúzski colníci na základe obvinenia z pokusu o predaj falošných peňazí.

  1. Chlap ukradol dopravné značky, ktorých absencia spôsobila jeho smrť

V roku 2012 sa 19-ročný Tyler Myers rozhodol, že kradnutie stopiek je zábava. O niekoľko dní neskôr po odcudzení niekoľkých značiek, jazdil po tej istej diaľnici v noci na svojom Forde F-150, kde pre nedostatok všetkých rovnakých značiek nestihol zareagovať na nebezpečenstvo a zrazil sa s traktorom. Náraz bol taký silný, že jeho auto odhodilo do najbližšieho kukuričného poľa. Po príchode na miesto zrážky našla polícia Myersa mŕtveho a nepripútaného a tiež aj tri značky STOP v kufri jeho auta.

  1. Muž, ktorý sa vysmieval pomalej jazde ženy na ceste, narazil do stĺpa

V roku 2014 išla Tracy Sloane po diaľnici, keď sa za ňou objavil agresívny vodič pickupu a prenasledoval ju asi tri minúty. Zároveň aktívne a hrubo gestikuloval, že mu žena má dať prednosť, a keď sa mu ju podarilo predbehnúť, vystrčil z okna prostredník. Následne však vodič nezvládol riadenie, jeho pickup sa začal potácať a vyletel na kraj cesty, kde narazil na stĺp verejného osvetlenia. Polícia po príchode na miesto obvinila agresora z bezohľadnej jazdy a hrubého zaobchádzania.

Čítané: 581 x