5 dôvodov, prečo mať doma masívnu posteľ

Datum: 10.01.2022

Drevo je čoraz viac obľúbeným materiálom v domácnosti. V izbách starých rodičov, človek neuvidí nič iné len poctivý drevený nábytok. Prečo je práve ten taký obľúbený?

prečo mať doma masívnu posteľ

Ukážeme vám 5 dôvodov, prečo si vybrať práve posteľ z masívu.

  1. Kvalita postele z masívu

Masívna posteľ je vhodná do spálne ako aj do detskej izby. Materiál z ktorého sa takáto posteľ vyrába je drevo, s ktorým sa pravidelne stretávame. Na výrobu drevených postelí sa najčastejšie používa borovica, buk či dub. Každé jedno z nich je výnimočné či už pre svoju tvrdosť, odolnosť voči poškodeniu, vôňu alebo nezameniteľnú kresbu. Drevo je kvalitný materiál, ktorý vydrží roky. Je preto veľmi obľúbené aj do detských izieb, kde vytvorí hygienicky čisté a zdravotne nezávadné prostredie.

  1. Ľahká údržba

Drevo si nevyžaduje náročnú údržbu, no zároveň treba byť zodpovední pri tom, kde bude umiestnené. Masívnu posteľ neumiestňujte blízko tepelných zdrojov, okien, radiátorov, ktoré by mohli poškodiť štruktúru dreva. Takisto by ste ju nemali vystavovať slnečnému žiareniu. Pri masívnom nábytku by sa mal taktiež brať ohľad na vlhkosť v dome, ktorá by mala mať rovnomernú úroveň. Čo sa týka údržby masívnej postele, stačí, keď ju budete pravidelne čistiť suchou handričkou.

  1. Originálna kresba a vôňa dreva

Drevo je materiál, ktorý nikdy neomrzí vôňou ani dizajnom. Masívnu posteľ môžete vložiť do klasického, moderného, rustikálneho aj škandinávskeho štýlu. V každom z týchto interiérov bude vyzerať originálne a dobre. Drevo je výnimočné svojou kresbou, ktorá sa tvorí nie pomocou ľudských rúk. Preto pri nákupe takéhoto nábytku môžete natrafiť na nádherné obrazce, ktoré sa vám budú ponúkať. Medzi ďalšie top výhody patrí nezameniteľná vôňa, ktorá prinesie prírodnú atmosféru do každého interiéru.

  1. Prispôsobenie postele požiadavkám zákazníka

Aj drevo sa vie prispôsobiť akýmkoľvek potrebám a požiadavkám. Pokiaľ hľadáte posteľ s úložným priestorom, na internete ich nájdete mnoho. Na svoje si prídu aj fanúšikovia čalúnených postelí, ktoré vyzerajú dobre v každom interiéry. Existujú vysoké a nízke postele z masívu, ktoré sú vhodné pre seniorov aj mladých ľudí. Drevené postele s baldachýnom sú hitom, ktorí nestráca svoju popularitu. Jednoducho, nie vy sa prispôsobíte drevu, ale drevo sa prispôsobí vám a vášmu prostrediu.

  1. Kvalita, ktorú vaše telo ocení

Dokonalou kombináciou do spálne je masívna posteľ a kvalitný matrac, ktorý vytvorí perfektné miesto pre zrelaxovanie tela. Nie len posteľ ale aj matrace sú dôležitým a poctivým rozhodnutím, ktoré by mal každý urobiť pred nasťahovaním do spálne. Kombinácia týchto dvoch prvkov zabezpečí telu a mysli komfort a pohodlie o ktorom snívalo. Ak hľadáte návod, prečítajte si ako vybrať správny matrac do postele.

Čítané: 1617 x