Účinný návod, ako sa zbaviť myši v dome

Datum: 11.01.2022

Zistili ste, že sa u vás udomácnila myš? Túto nepríjemnú situáciu riešime pohotovo, okamžite. Hlodavce v domácnosti ohrozujú naše uskladnené potraviny, prestupujú nábytkom, kabelážou a rôznymi textíliami.

Účinný návod, ako sa zbaviť myši v dome

Majú vysokú reprodukčnú schopnosť, sú húževnaté a vynaliezavé. Navyše, hocako lacno ich neobalamutíte!

Prečo uprednostniť odpudzovač hlodavcov?

Pri kynožení myší neraz postupujeme zvrtlo, neuvážlivo. Je to prirodzené, keďže sa obávame o svoje pohodlie, zdravie a výbavu v domácnosti. Nie sú naším rovnocenným nepriateľom, veľmi rýchlo sa ukryjú do každej voľnej škáry. Pohybujú sa rýchlo, lezú, škriabu a vyrušujú najmä v čase nočného a skorého ranného oddychu. Aj za týchto okolností sa púšťame len do bezpečných spôsobov, ako sa zbaviť myší a potkanov v domácnosti.

Pri výbere zohľadňujeme ich počet, frekvenciu výskytu, odhadujeme približný čas udomácnenia sa. Takisto je kľúčovou aktuálna situácia vo vaše domácnosti. Inú možnosť vykynoženia zvolíme v malej, inú vo viacpočetnej rodine s deťmi. Neohrozujeme sa navzájom domácky, neodborne pripravenými pascami, jedmi ani narýchlo zhotovenými návnadami.

Odpudzovač ako pozvoľné riešenie proti myšiam a potkanom

Už to, že vašu domácnosť napadajú hlodavce, je rizikové, nieto, že by ste si mali zhoršovať prostredie chemikáliami a vdychovať výpary z rôznych jedov na hlodavce. Ako najlepšie riešenie sa javí modernizovaný a bezpečný pre človeka odpudzovač hlodavcov. Jeho hlavným benefitom je, že vytvára nekomfortné, neprirodzené hostiteľské prostredie pre myší a potkany.

Jednoducho bez toho, že by ste použili toxické látky či iné nehumánne praktiky, tieto hlodavce opustia daný priestor. Každý ultrazvukový odpudzovač myší totiž pôsobí v neprimeranom rozmedzí na ich vnímanie. Bežne ide o vysielanie ultrazvukového signálu v rozmedzí frekvencií 22 – 33 kHz. Stavte ale na efektívny dosah pôsobenia, aby ste zastihli každú ich možnú skrýšu. Vyberáme preto zariadenia do 500 m2 alebo rozmiestnime viaceré s menším dosahom. Ešte škrabú?!  

 

Čítané: 793 x