Ktoré rebríky z hliníka sú určené na domáce využitie?

Datum: 26.06.2022

V menších bytoch sa bez rebríka zaobídete. Priestory by vám aj tak neumožnili uskladnenie rozmerného rebríka. Napriek tomu by ste mali niekde v rohu nájsť miesto minimálne pre malé hliníkové schodíky. Zídu sa vám pri upratovaní alebo maľovaní.

Ktoré rebríky z hliníka sú určené na domáce využitie?

Vo väčších rodinných domoch je rebrík nevyhnutnou pomôckou v interiéri i exteriéri. Ktoré hliníkové rebríky sú určené na domáce využitie?

Na domáce využitie a bežné práce okolo domu stačia hobby rebríky

Drevený i hliníkový rebrík pre bežné práce okolo domu a v dome sa označuje ako hobby rebrík. Takýto rebrík vám dobre poslúži napríklad pri výmene žiarovky, vešaní závesov alebo pri zbere úrody zo stromov. Hobby rebríky sú pevnej konštrukcie alebo vysúvacie. Vysúvacie sú praktickejšie, pretože s nimi vždy dosiahnete požadovanú výšku. Niektoré typy hobby rebríkov sú obojstranné. V smere dizajnu sa podobajú hobby rebríky na profesionálne rebríky, ale nemajú tak pevnú konštrukciu. Samozrejme, že menšia stabilita znamená tiež nižšiu cenu. Z akých variantov hobby rebríkov je možné vyberať? Najjednoduchšiu konštrukciu majú v úvode spomínané hliníkové schodíky, ktoré sú ideálne do bytov. Druhou možnosťou sú jednostranné rebríky. Tie sa opierajú o pevný bod. Tretím variantom sú obojstranné štafle v strednej časti spojené kĺbom. Využívajú ich hlavne maliari. Z ostatných modelov rebríkov musíme spomenúť veľmi praktické dvojdielne rebríky, ktoré môžu slúžiť ako štafle alebo jednoduchý rebrík. Na skladovanie najmenej náročné sú teleskopické rebríky umožňujúce nastaviť rôznu výšku

Rebríky pre profesionálov potešia domácich majstrov

Všetky spomínané typy rebríkov sa vyrábajú tiež v prevedení pre profesionálov. Oproti hobby rebríkom majú oveľa hrubší profil (minimálne 1,4 mm). Rebrík je vďaka tejto hrúbke pevnejší a unesie väčšiu váhu. Profesionálne rebríky sú tiež oveľa ťažšie ako hobby rebríky a majú profil namáhaných strán zosilnený. Ak ste domáci majster a myslíte si, že takýto rebrík využijete, pripravte sa na vyššiu cenu. Profesionálny rebrík sa vám však neoplatí v prípade, že rebrík využívate len niekoľkokrát do roka. A aký rebrík odporúčame kúpiť pre ozajstných domácich majstrov? Špičkou v oblasti variability sú kĺbové hliníkové rebríky. Ich multifunkčnosť je daná tým, že pohyblivé kĺby umožňujú rebrík zložiť do rôzneho tvaru a dokonca z neho vytvoriť plošinu. Počas dlhodobejšej práce je plošina veľmi praktická a umožňuje bezpečnú realizáciu všetkých činností vykonávaných vo výške.

 

 

 

 

Čítané: 474 x