Aký odpudzovač divokých zvierat do záhrady je najlepší?

Datum: 12.01.2022

Starostlivosť o dvor a záhradu patrí k časovo a najmä finančne náročným záležitostiam. Aj napriek tomu sa mnohí tejto záľuby nevzdávajú. Neraz je naším jediným útočiskom pred bežným pracovným zhonom.

odpudzovač divokých zvierat do záhrady

V lone okolitej prírody úžasne zregenerujeme, načerpáme novú energiu a chuť na ďalšie nové výzvy. Každá minca má ale dve strany! S udržiavanou záhradou sa spája riziko ohrozenia divou zverou. Tá býva často príčinou vyrytých, spustošených plôch. Ako proti tomu bojovať?

Násilím nič nevyriešime

Preto radšej zahoďme pušky do žita a uprednostnime humánnejšie metódy. Konať treba rýchlo, pretože už keď raz divej zveri vyhovujú podmienky vo vašej záhrade, vráti sa opäť a vo väčšom počte. Najväčším lákadlom je pre ňu pestovaná zelenina, ovocie a prísun k vode. Jednoducho všetko to, čo si celú sezónu zveľaďujete, je jedným divokým húfom zrovnané so zemou. Už sa vám takýto pohľad naskytol? Nechcite to zažívať opakovane!

Ale správnym krokom nie je ani násilná obrana. Rozumieme, že svoj majetok si nadovšetko chránite, no často týmito praktikami ohrozujete aj samých seba. Dnes máme veľmi jednoduchý prístup k návodom na pasce, účinné jedy a rôzne iné štvanice proti divej zveri. Treba si uvedomiť, že väčšinou z nich narúšame prirodzený ekosystém a u postihnutých zvierat podnecujeme ešte väčšiu agresiu.

Vytvorme divej zveri veľmi nekomfortné podmienky

Preto vyberáme takú metódu na odpudzovanie divokej zveri, aby sama reagovala útekom, odchodom do bezpečnejšej zóny. Vhodnými nástrojmi na to sa stávajú rôzne vizuálne, akustické, pachové alebo elektrické plašiče. Sú to skutočne jednoduché, rýchle a pre človeka bezpečné opatrenia, ako vyhnať divokú zver zo svojho pozemku.

K tým najobľúbenejším popri odpudzovačoch napustených nevábivou chemickou zmesou a vizuálnom odrážaní oslepujúceho svetla zaraďujeme aj solárny odpudzovač zvierat. Je vyvinutý na princípe ultrazvukových kmitočtov ďaleko za hranicu ľudského vnímania. Signály ich natoľko obťažujú, až priestor opustia a pre zmeny v kmitočte si na tieto odpudzovače vôbec nezvyknú. Skvelý spôsob, ako zver prekabátiť a pritom nezasahovať do kvality prostredia.

 

 

 

Čítané: 1248 x