Aký typ vchodových dverí je najideálnejší?

Datum: 23.03.2022

Väčšina vchodových dverí je zložená z kombinácie rôznych typov materiálov. Mnohé dvere môžu mať drevené rámy, pričom sú primárne vyrobené napríklad z ocele alebo sklolaminátu.

Aký typ vchodových dverí je najideálnejší

Materiál vchodových dverí výrazne ovplyvňuje ich životnosť, čo však nie je žiadnym tajomstvom. Taktiež je to správna inštalácia či pravidelná údržba, ktorá ovplyvňuje to, koľko vaše dvere vydržia.

Drevené dvere – vedeli ste, že ... ?

Drevené dvere sú najbežnejšie spomedzi všetkých typov dverí a zahŕňajú niekoľko možností, aby vyhovovali rôznym potrebám, štýlom a taktiež rozpočtom. Dvere vyrobené z masívneho dreva ponúkajú elegantnú a štýlovú možnosť do všetkých domov, aj keď treba dodať, že ide o vyššiu investíciu. O drevo ako také sa treba starať, aby si zachovalo svoj dizajn a funkčnosť aj po dobu niekoľkých desiatok rokov. Dvere s drevenou dyhou sú navrhnuté tak, aby sa zabránilo deformáciám, „prenosu“ tepla a zároveň znížili náklady na vykurovanie. Zvoliť si môžete z viac ako desiatich typov dreva, s farebným odtieňom, ktorý bude vizuálne ladiť k vašim oknám či zvyšku exteriéru. Dostupné sú aj svetlíky zaisťujúce prísun prirodzeného svetla do domácnosti, čo ako už bolo spomenuté, môže viesť k zníženiu nákladov na domácnosť.

Drevohliníkové dvere – vedeli ste, že ... ?

Drevohliníkové vchodové dvere sú kombináciou dreva, hliníkového krytu a tesnenia umiestneného v dvoch rovinách po celom obvode dverí, a to vrátane hliníkového prahu s prerušeným tepelným mostom. Výhodou je, že na svoje si prídu aj nároční zákazníci, keďže spĺňajú estetické požiadavky. Vybrať je možné vchodové dvere rôznej farebnej škály, prírodných lazúr, lakov a krycích lakov. Na trhu nájdete tiež bezpečnostné dvereprotipožiarne dvere, ktoré sú skvelou voľbou do novostavieb, ale tiež starších domov, kde sa kladie dôraz na vysokú úroveň bezpečnosti.

Čítané: 734 x