Ako efektívne odpudzovať hmyz?

Datum: 12.01.2022

Už viac ďalšiu letnú sezónu nestrpíte otravný hmyz všade, kde sa vám zachce zrelaxovať si? Hmyz je pre prírodu síce nevyhnutný, no v našej blízkosti nevítaný a to najmä, keď túžime vychutnávať si čaro voľných chvíľ.

Ako efektívne odpudzovať hmyz

Okrem zlej atmosféry so sebou prináša zápach, bzukot, štípance a stáva sa medzihostiteľom pre rôzne vírusové a infekčné nákazy. Preto sa jeho spoločnosti vyhýbame, aj keď stretu s hmyzom úplne nezabránime.

Odpudzovače hmyzu z vlastnej záhrady a kuchyne

Ide zväčša o najdostupnejší, najlacnejší a najrýchlejší spôsob, ako odpudzovať hmyz. Ak vás už raz neskutočne vytočí z miery, neútočte naň nerozvážne či agresívne. V prípade, že sa vám ho nepodarí zlikvidovať, pre svoju obranu si vás vytýči ešte razantnejšie. Otravný hmyz zostane otravným, nech sa deje čokoľvek! Najistejšie sa budete cítiť, keď aplikujete odpudzovač hmyzu a za pár minút vidieť pozitívne účinky. Môžete pritom vyskúšať steblá citrónovej trávy alebo rozkrojiť citrón a naliať naň pár kvapiek levanduľovej či klinčekovej esencie. Ako skvelý prírodný repelent účinkuje levanduľa, ktorou si zároveň prevoniate priestor.

Je naozaj úžasné vybrať si produktívne odpudzovače hmyzu. Také, ktoré vám ulahodia zmenám v interiéri alebo na terase, no pre otravný hmyz sú, naopak, toxické. Krásne vizuálne spestrenie dosiahneme napr. výsadbou kapucínky alebo petúnií. Sú považované za prírodné pesticídy, a tak korigujú kvalitu zeleniny a ovocia v sadoch.  

My sme tu doma a nie otravný hmyz    

Tak ho dostaňme za hranice nášho pozemku a žiadny nálet mu viac neumožnime. Dosiahneme to, až keď začneme využívať moderný elektrický odpudzovač hmyzu pre každé bezstarostné posedenie pod holým nebom. K letu totiž patria grilovačky, kúpanie v bazéne, nočné párty s občerstvením na terase alebo balkóne. To je zároveň veľkým lákadlom pre každý nepríjemný hmyz.

Dôstojne sa ho zbavíte za pomoci systému ultrazvukových signálov, čo v ňom vyvoláva nekomfortný pocit až strach. Priestor opúšťa dobrovoľne a vo vás nepanujú žiadne výčitky pre agresívnu likvidáciu. Táto moderná technológia sa zameriava na každý drobný hmyz, preto ho dostať aj pod názvom elektrický odpudzovač komárov. Výhodou je bezpečné, ekologické a neškodné používanie aj v prítomnosti detí a domácich miláčikov.

 

Čítané: 832 x